Medycyna estetyczna

Głównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjentów. Dyscyplina ta pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, co przekłada się na satysfakcję z własnego wyglądu. Nastawiona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale również leczy zaawansowane zmiany. Medycyna estetyczna w ciągu kilku ostatnich lat zyskała coraz większą popularność ze względu na niewielką inwazyjność zabiegów, a jednocześnie bardzo dużą skuteczność – od korekcji zmarszczek poprzez powiększanie ust aż po modelowanie policzków. Medycyna estetyczna stanowi uzupełnienie luki pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią.

Wskazania do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej mogą mieć różny charakter, w zależności od preferencji pacjenta. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte mogą działać stymulująco na skórę, zapewniając jej wzmożoną regenerację i zapobiegając powstawaniu oznak starzenia. Inną grupę stanowią zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową, wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego oraz różnego rodzaju modyfikatory wzrostu tkanek, a także przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej czy też płytek krwi. W zakres medycyny estetycznej wchodzi cały wachlarz zabiegów dotyczących różnych partii ciała np.: modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek i bruzd, ujędrnianie i odmładzanie skóry, redukcja przebarwień, eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów, usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, poprawianie kształtu twarzy, redukcja cieni pod oczami.

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej możemy osiągnąć niesamowite efekty w poprawie wyglądu.

Najpopularniejszymi zabiegami wykonywanymi w gabinetach medycyny estetycznej są:

  • Mezoterapia (igłowa, mikroigłowa)
  • powiększanie i modelowanie ust
  • botoks
  • peelingi
  • terapie komórkowe
  • zabiegi nawilżające

W naszym gabinecie medycyną estetyczną zajmuje się dr Anna Lutostańska.

Z największą przyjemnością Pani dr opowie na czym polega każdy wykonywany przez nią zabieg, doradzi co w danym przypadku należy wykonać, aby zabieg był bezpieczny oraz dawał pożądane efekty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykonywanych w naszej placówce zabiegów, cenami oraz aktualną PROMOCJĄ

© Provital Stomatologia - Wszelkie prawa zastrzeżone